- Forums - Ceviz Çeşitleri - Juglans olanchana Ceviz , Walnut , Juglans , Nut , Garella musculana , Erschoviella musculana , 
ceviz.biz :: Başlığı Görüntüle - Juglans olanchana
 Pano KılavuzuPano Kılavuzu   AramaArama   GruplarGruplar   HesabınızHesabınız   Özel MesajlarÖzel Mesajlar   Giriş YapGiriş Yap 

Juglans olanchana


Sayfa: 1, 2  Sonraki »
 
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu -> Ceviz Çeşitleri
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj

Yeni Üye


Kayıt: Aug 25, 2013
İletiler: 5057
Şehir: istanbul
Durum: Çevirim Dışı
Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:51
 
 
203 / 10164
4853 / 4853
227 / 280

İletiTarih: 28 May Pts, 2018 5:29 pm    İleti konusu: Juglans olanchana Alıntıyla Cevap Gönder

Juglans olanchana
CITATION

Nelson, C. 1998. Juglans olanchana. The IUCN Red List of Threatened Species 1998: e.T30700A9571319. http://dx.doi.org/10.2305/IUCN.UK.1998.RLTS.T30700A9571319.en. Downloaded on 31 January 2019.
SCIENTIFIC NAME
Juglans olanchana

AUTHORITY
Standl. & L.O.Williams

SYNONYMS
Juglans pyriformis Liebm. [illegitimate]




Sinónimos:
Juglans guatemalensis.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.


En son ceviz tarafından 31 Oca Per, 2019 5:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et







Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:
 
 

Tarih: 28 May Pts, 2018 5:29 pm    İleti konusu: Juglans olanchana

Başa dön

Yeni Üye


Kayıt: Aug 25, 2013
İletiler: 5057
Şehir: istanbul
Durum: Çevirim Dışı
Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:51
 
 
203 / 10164
4853 / 4853
227 / 280

İletiTarih: 31 Oca Per, 2019 5:01 pm    İleti konusu: Re: Juglans olanchana Alıntıyla Cevap Gönder

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

Yeni Üye


Kayıt: Aug 25, 2013
İletiler: 5057
Şehir: istanbul
Durum: Çevirim Dışı
Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:51
 
 
203 / 10164
4853 / 4853
227 / 280

İletiTarih: 31 Oca Per, 2019 5:31 pm    İleti konusu: Re: Juglans olanchana Alıntıyla Cevap Gönder

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

Yeni Üye


Kayıt: Aug 25, 2013
İletiler: 5057
Şehir: istanbul
Durum: Çevirim Dışı
Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:51
 
 
203 / 10164
4853 / 4853
227 / 280

İletiTarih: 01 Şub Cum, 2019 10:35 am    İleti konusu: Re: Juglans olanchana Alıntıyla Cevap Gönder

Some people included J. pyriformis, J. guatemalensis, and J. olanchana as synonym.
Buth Stone et al (2009), showed , with a combined phylogenetic analysis of these sequences provided a moderately resolved topology containing two major groups of black walnuts and a general correlation between phylogeny and geography. The analyses supported a division between taxa from northern Mexico and the USA, and those from southern Mexico, Guatemala, the West Indies (Greater Antilles), and South America. In this sense, both species are separated clades (two different species).

Stone, D. E., Oh, S. H., Tripp, E. A., Rios, L. E. and Manos, P. S. 2009. Natural history, distribution, phylogenetic relationships, and conservation of Central American black walnuts (Juglans sect. Rhysocaryon). Journal of the Torrey Botanical Society, 136(1): 1-25. DOI: 10.3159/08-RA-036R.1
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

Yeni Üye


Kayıt: Aug 25, 2013
İletiler: 5057
Şehir: istanbul
Durum: Çevirim Dışı
Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:51
 
 
203 / 10164
4853 / 4853
227 / 280

İletiTarih: 01 Şub Cum, 2019 4:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu -> Ceviz Çeşitleri Saatler GMT +1 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

 
Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indirebilirsiniz

Benzer Başlıklar
Konu Yazar Forum Cevap Tarih
Yeni ileti yok Juglans boliviana ceviz Ceviz Çeşitleri 1 12 Mar Sal, 2019 10:38 am Son gönderilen iletiler
Yeni ileti yok Juglans jamaicensis ceviz Ceviz Çeşitleri 2 01 Şub Cum, 2019 4:57 pm Son gönderilen iletiler
Yeni ileti yok Juglans venezulensis ceviz Ceviz Çeşitleri 0 01 Şub Cum, 2019 4:36 pm Son gönderilen iletiler
Yeni ileti yok Juglans steyermarkii ceviz Ceviz Çeşitleri 2 01 Şub Cum, 2019 4:30 pm Son gönderilen iletiler
Yeni ileti yok Juglans pyriformis ceviz Ceviz Çeşitleri 7 01 Şub Cum, 2019 10:33 am Son gönderilen iletiler

Etiketler : juglans olanchana

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group & PNT Nuke
Site Düzenleme Vehbi Akdoğan (Web Coder)


Anasayfa |  Forumlar |  Videolar |  Sitene Haber Ekle |  Facebook |  Haber RSS |  İletişim |  SiteMap Map  GSS

Php-Nuke GPL Lisansı Altında Dağıtılan Ücretsiz Yazılımdır.