- Forums - Ceviz Genel - KİSTLİ TOPRAK Ceviz , Walnut , Juglans , Nut , Garella musculana , Erschoviella musculana , 
ceviz.biz :: Başlığı Görüntüle - KİSTLİ TOPRAK
 Pano KılavuzuPano Kılavuzu   AramaArama   GruplarGruplar   HesabınızHesabınız   Özel MesajlarÖzel Mesajlar   Giriş YapGiriş Yap 

KİSTLİ TOPRAK

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu -> Ceviz Genel
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj

Yeni Üye

İletiler: 2

Durum: Çevirim Dışı
Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:1

0 / 18
8 / 8
1 / 9

İletiTarih: 06 Ağu Per, 2015 11:29 am    İleti konusu: KİSTLİ TOPRAK Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba
9 dekar bir yerim var. Oraya altay cevizi ekmek istiyorum. Yer Konya'nın bir köyü rakım 1130 kurak ve susuz bir bölge. En büyük sıkıntım ise 70 ile 100 cm sonrası kistli toprak. Bu konuyla ilgili benim bir düşüncem var. bu konudaki tecrübelerinizi veya fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Ceviz bilindiği üzere kazık köklü bir ağaç. Bu kazık köke yol açmak için hem sırta dikim yapmak istiyorum hemde 5 metre özel yapım bir burgu makinası yaptırıp 50 cm genişliğinde 5 metre derinliğinde kazıp içine yüzdeki toprakları yanmış gübreyle karıştırıp doldurmak istiyorum. böylelikle 5 metre boyunca ceviz zorlanmadan kökünü geliştirip tahminen 4-5 yaşından sonrada kendisi kistli toprakta yol alacağı düşüncesindeyim.
Kistli toprakta böyle bir yöntem cevizin büyümesine yardımcı olurmu yoksa zararı mı olur tam kestiremiyorum.bu konudaki fikirlerinizi veya deneyimlerinizi bekliyorum...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder

Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:

Tarih: 06 Ağu Per, 2015 11:29 am    İleti konusu: KİSTLİ TOPRAK

Başa dön

Yeni Üye

İletiler: 5088
Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:51

203 / 10164
4853 / 4853
258 / 280

İletiTarih: 06 Ağu Per, 2015 7:36 pm    İleti konusu: Re: KİSTLİ TOPRAK Alıntıyla Cevap Gönder

MERHABA BENCE EN BUYUK SORUN CESİT SECİMİNİZ.BAKANLIKCA TESCİLLİ BİR CESİT DEGİL.TOHUMDAN URETİLİYOR .BİN TANEDEN 1 TANESİ ANNE VE BAABYA BENZER.FİDANLARIDA KUCUK.HASTALIK ZARARLILARA DAYANIMI BİLİNMİYOR.ASYA KOKENLİ OLDUGU İCİN RUSYA DA YADA UKRAYNADA YETİSİYORSA SOGUK MEMLEKETTTE BİZDEDE YETİSİR DİYE DUSUNUYORSUNUZ BELKİDE.SUNU UNUTMAYIN HANGİ CESİT OLURSA OLSUN -16-25 ARALIGINI GORDUMU FİDAN KURUR.RUSYADA SOCİ VAR TRABZON İKLİMİNDE YADA UKRAYANADA SAHİLE YAKIN BATI KARDENİZ ZONGULDAK AYARINDA İKLİMİ.CESİT FERNOR ONERİRİM YAN DAL VERİMLİ GEC UYANIR .TOZLAYICI FERNTTE VE RONDE KULLANININ.EVET 100 CM SONRASI KİST BUYUK SORUN.FİDANALR GELİSİM SAGLAMAZ.SİZ BELKİ GOREMEZSİNİZ AMA COCUKLARINIZ MEYVESİNİ GOREBİLİR ANCAK.KEPCE İLE ACILIK KATMANLARA BAKILABİLİR.HER ALANDA VE BUKADAR SIĞ TOPRAKTA KİST BASLIYORSA ZORLAMAYA GEREK YOK.SUDA YOK YAZMISSINIZ BUKADAR OLUMUSUZ BİR ALANDA CEVİZ EKONOMİK OLMAZ. AMA PARA VE ZAMAN SİZİN.BASARILAR DİLERİM.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

Yeni Üye

İletiler: 2

Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:1

0 / 18
8 / 8
1 / 9

İletiTarih: 07 Ağu Cum, 2015 6:34 am    İleti konusu: Re: KİSTLİ TOPRAK Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkür ederim uyarınız için. Tamam cevizin çeşidini değiştirebilirim. Fernorda olabilir. Ama benim asıl merak ettiğim 5 metrelik çukur meselesi. Yani 5 metre rahat kök büyür mü kistli bir toprakta açılmış bir çukurda. sonrasında ise ağaç kendisi delebilirmi kistli toprağı.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu -> Ceviz Genel Saatler GMT +1 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indirebilirsiniz

Benzer Başlıklar
Konu Yazar Forum Cevap Tarih
Yeni ileti yok usa ceviz toprak analiz sonucu ceviz Ceviz Gübreleme-Toprak Analizi 0 07 Eyl Çar, 2016 11:09 pm Son gönderilen iletiler
Yeni ileti yok Dokto lab toprak analiz sonucu ceviz Ceviz Gübreleme-Toprak Analizi 2 06 Eyl Sal, 2016 3:49 pm Son gönderilen iletiler
Yeni ileti yok toprak altı fumigasyon uygulması -n... ceviz Ceviz Makine-Ekipman 2 16 Nis Cmt, 2016 5:52 pm Son gönderilen iletiler
Yeni ileti yok Güzel bir toprak analiz raporu ceviz Ceviz Gübreleme-Toprak Analizi 0 26 Kas Per, 2015 3:11 pm Son gönderilen iletiler
Yeni ileti yok CEVİZ TOPRAK ANALİZ ÖRNEĞİ LABEN ceviz Ceviz Gübreleme-Toprak Analizi 0 29 Haz Pts, 2015 3:15 pm Son gönderilen iletiler

Etiketler : kistli toprak