- Forums - Ceviz Ve Yemekler - keçi peyniri kurutma Ceviz , Walnut , Juglans , Nut , Garella musculana , Erschoviella musculana , 
ceviz.biz :: Başlığı Görüntüle - keçi peyniri kurutma
 Pano KılavuzuPano Kılavuzu   AramaArama   GruplarGruplar   HesabınızHesabınız   Özel MesajlarÖzel Mesajlar   Giriş YapGiriş Yap 

keçi peyniri kurutma

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu -> Ceviz Ve Yemekler
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj

Yeni Üye

İletiler: 5043
Durum: Çevirim Dışı
Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:51

203 / 10164
4853 / 4853
213 / 280

İletiTarih: 16 Haz Cum, 2017 8:37 pm    İleti konusu: keçi peyniri kurutma Alıntıyla Cevap Gönder

benim peynirimin yağı olduğundan daha fazlaydı peyniri yapma şeklimden. Bir kaç önceki bir video da paylaştım nasıl yaptığımı. Ve deniz suyunda yani yüzde 3,3 tuzlukuktaki salamurada 6 saat beklettiğini bir peynir terlemesiydi. Dolayısı ile 36 ay yıllandırırken zararlı bakteriler ve kurtlanmaya karşı ceviz yaprağının içeriğindeki korumadan yararlanmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu şekilde 36 ay sabırla 12-14 derecede güzellik uykusuna yatacak.
yaprağa sardıktan sonra form alsın diye bir gece beze sarıp iple bağlamadan sıkıca boğuyorum. ertesi gün iple sarıp bezi çıkarıyorum. dut, incir, kestane, ısırgan, ebegümeci ve asma yaprağına sarılı olanlarıda paylaşacağım. birazdan ds asma yapraklı fırınlanmışını görebilirsiniz
https://www.youtube.com/watch?v=2P7HjtmTTlc
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

Tuttuğu Takım

Ruh Haliniz

Seviye:

Tarih: 16 Haz Cum, 2017 8:37 pm    İleti konusu: keçi peyniri kurutma

Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu -> Ceviz Ve Yemekler Saatler GMT +1 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz

Benzer Başlıklar
Konu Yazar Forum Cevap Tarih
Yeni ileti yok Duyuru: HİLAL ceviz soyma kurutma makinalar... ceviz Ceviz Makine-Ekipman 4 19 Mar Cmt, 2016 7:35 pm Son gönderilen iletiler
Yeni ileti yok ceviz hasat kurutma kabuk soyma makin... ceviz Ceviz Makine-Ekipman 7 11 May Pts, 2015 4:56 pm Son gönderilen iletiler
Yeni ileti yok ceviz kurutma ceviz Ceviz Makine-Ekipman 9 26 May Pts, 2014 1:15 pm Son gönderilen iletiler

Etiketler : keci peyniri kurutma